MADDE BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ EĞİTİMİ

madde-bagimliligi-tedavisi-egitimi

MADDE BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ EĞİTİMİ

NADAAC MADDE BAĞIMLILIĞI EĞİTİMİ

NADAAC MADDE BAĞIMLILIĞI DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü ve Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nin yürüttüğü NAADAC Madde Bağımlılık Eğitimi Programı  Persona Psikoterapi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Madde Bağımlılığı Birimi ‘nin 5 Modülden toplam 150 saatten oluşan Eğitim hafta sonları düzenlenecektir. PROF. DR. MEHMET ÇAKICI eğitmenliğinde I. Modülün Eğitimi 3-4 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşecektir. Eğitimimiz COVİD-19 sebebi ile ONLİNE olarak gerçekleştirilecektir.

NAADAC Eğitimi Almak Ne Kazandırır?
"Sigara Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı Danışmanlık Sertifikası Eğitimi" bu alanda bilgi sahibi ve danışmanlık yapmak isteyenler için en önemli eğitim programlarındandır. Bu program madde bağımlılığı alanında tedavi ve danışmanlık merkezlerinde ayrıca hukuk sistemi içinde çalışmak isteyenlere bilgi ve donanım katmaktadır. Program Amerika Birleşik Devletleri Madde Kullanımı Danışmanları Birliği (NAADAC) tarafından onaylı ve sertifika üzerinde NAADAC amblemi bulunmaktadır.
KKTC Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü ve Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nin düzenlediği, Persona Psikoterapi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Madde Bağımlılığı Birimi ‘nin organize ettiği 5 Modülün sonunda eğitimin 5 aylık ve toplamda 150 saatti tamamlandığına dair sertifika verilecektir.

NAADAC, Bağımlılık Meslek Mensupları Derneği
Bağımlılık Uzmanları Derneği olan NAADAC, Birleşik Devletler, Kanada ve yurtdışındaki 95.000'den fazla bağımlılık danışmanı, eğitimci ve diğer bağımlılık odaklı sağlık profesyonellerinin mesleki çıkarlarını temsil etmektedir. NAADAC üyeleri, bağımlılığı önleme, tedavi, kurtarma desteği ve eğitim konusunda uzmanlaşmış bağımlılık danışmanları, eğitimciler ve diğer bağımlılık odaklı sağlık profesyonellerden oluşmaktadır. Sağlık sektörünün önemli bir parçası olan NAADAC üyeleri ve 47 devlet kuruluşu bağımlılığı önleme, müdahale, kaliteli tedavi ve kurtarma desteği yoluyla daha sağlıklı bireyler, aileler ve topluluklar yaratmaya çalışmaktadır.

NAADAC, bireylerin, ailelerin ve toplumların sağlığını ve iyileşmesini güçlendiren bağımlılığı odaklı profesyonellerin küresel kuruluşudur.

           
1972'de Ulusal Alkolizm Danışmanları ve Eğitmenleri Birliği (NAACT) olarak kurulan örgütün birincil amacı mesleki yeterlilikleri ve geçmişleri olan profesyonel danışmanlar alanını geliştirmekti. Organizasyon gelişti ve 1982'de Alkolizm ve Uyuşturucu Suistimali Danışmanları Ulusal Birliği (NAADAC) oldu ve alkol ve uyuşturucu hizmetlerinde olumlu sonuçlar almak için çalışan profesyonelleri bir araya getirdi. NAADAC'ın yeni adı - NAADAC, Bağımlılık Meslek Mensupları Derneği - 2001'de kabul edildi ve danışmanlık, önleme, müdahale, tedavi, eğitim ve araştırmada aktif olan bağımlılık hizmetleri uzmanlarının artan çeşitliliğini yansıtıyordu: danışmanlar, yöneticiler, sosyal hizmet uzmanları ve diğerleri.


Bağımlılık Nedir?
Bilim, bağımlılığın tedaviye iyi yanıt veren bir beyin hastalığı olduğunu göstermiştir. Araştırmalar, uyuşturucu, alkol, tütün ve diğer kimyasal maddelerin beyni nasıl etkilediği hakkında daha iyi bilgi sahibi olmayı sağlar. NAADAC devam eden araştırmaları desteklemekte ve bağımlılığın önlenmesi ve tedavisi konusundaki anlayışını ve maddi desteğini artıran politikalar için güçlü bir savunucudur.

Bağımlılık, Amerika Birleşik Devletleri'nde bugün bir numaralı halk sağlığı sorunudur. ABD Sağlık ve İnsan Hakları Hizmetlerine Dair Madde Bağımlılığı ve Zihinsel Sağlık Hizmetleri İdaresi  (SAMHSA) 'na göre, 12 yaş ve üstü yaklaşık 22.1 milyon kişi, 2010 yılında bir madde kullanım bozukluğu tedavisine ihtiyaç duydu. 22.1 milyon kişinin yaklaşık% 10'u ABD nüfusu - sadece 2,6 milyon (tedaviye ihtiyacı olanların yüzde 11,2'si) ihtiyaç duydukları bakımı aldı.


NAADAC Nasıl Yardımcı Olur?
NAADAC, danışanlara, ailelere ve topluluklara yönelik en yüksek kalitede ve güncel bilim temelli hizmetleri savunarak bakımda mükemmelliği teşvik eder. NAADAC bunu eğitim, klinik eğitim ve sertifikasyon sağlayarak yapar. Örgütün ulusal sertifikasyon programları arasında Ulusal Sertifikalı Bağımlılık Danışmanı, Nikotine Depemence Uzmanı kimlik bilgileri ve Masters Addiction Counselor atamaları bulunmaktadır. NAADAC, kaliteli sağlık hizmetlerinin sürdürülmesinde ve halkın refahının korunmasında önemli bir rol oynayan 21.000'den fazla danışmanı onayladı. NAADAC’ın ulusal olarak sertifikalı danışmanları tarafından tedaviye ihtiyaç duyan herkese uygun tedavi yapılmaya çalışılmaktadır.

"NAADAC'ın Misyonu, bağımlılığı odaklı profesyonelleri eğitim, savunuculuk, bilgi, uygulama standartları, etik, mesleki gelişim ve araştırma yoluyla mükemmeli yakalamak için yönlendirmek, birleştirmek ve güçlendirmektir." - NAADAC Misyon Statüsü 1998'de kabul edildi

Eğitim tarihlerimiz:

  1. I.MODÜL
3-4 EKİM 2020
  1. II. MODÜL
14-15 KASIM 2020
  1. III. MODÜL
12-13 ARALIK 2020
  1. IV. MODÜL
9-10 OCAK 2021
  1. V.MODÜL
6-7 ŞUBAT 2021


EĞİTİMCİ BİLGİLERİ:
PROF.DR. MEHMET ÇAKICI
1966 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1993 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  1994-1998 yıllarında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Psikiyatri İhtisası ve 1996-2000 yıllarında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Adli Tıp Doktorası yaptı. 1998-2000 arasında KKTC’de Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik yükümlülüğünü yerine getirdiği esnada Askerde Psikiyatrik Tedavi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurdu ve intiharların önlenmesinde yaptığı çalışmalar nedeniyle GKK takdir Belgesi ile ödüllendirildi. 1998’de YDÜ Psikoloji Bölüm Başkanlığı görevine getirildi. 1998’de LEPİM Lefkoşa Psikiyatri Merkezi’ni kurdu. 2002 yılında KKTC’deki yatılı ilk madde bağımlılığı merkezi olan Pembe Köşk Madde Bağımlılığı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kurdu ve Başhekimlik Görevini yürüttü. 2005 yılında Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü’nü kurduktan sonra ABD’deki NAADAC tarafından yürütülen“Psikoaktif Madde Bağımlılığı Sertifika Programı”nın akreditasyonunu alarak Kıbrıs’ta madde bağımlılığı danışmanlığı eğitimlerini başlattı. 2019 yılında KKTC’de ilk özel psikiyatri hastanesi olan Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’ni kurdu. 2001’de Psikiyatri Doçenti ve 2012’de Adli Bilimler Profesörü oldu. KKTC’de 3 dönem Lefkoşa Milletvekilliği, Kıbrıs Türk Ruh Sağlığı Derneği Başkanlığı, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Genel Sekreterliği, Özel Hekimler Birliği Asbaşkanlığı görevlerinde bulundu.
            Psikiyatri alanında Türkiye’de Psikiyatri Kongrelerinde 1997, 2001, 2014, 2017 ve 2018’de dört kez birincilik bir kez ikincilik, bir kez üçüncülük ödülü olmak üzere toplam 6 ödül ve 2002 yılında Türkiye’de Genç Müteşebbisler Derneği JAYSESS tarafından “İnsanlığa ve Sivil Toplum Örgütlerine Yapılan Hizmetler” alanında Akdeniz Bölgesi 40 yaş altı en başarılı kişi ödülü olan TOYP ödülünü aldı. 100’ün üzerinde Bilimsel Makale ve Bildiri yanında, 10 kitabı vardır.
Halen Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanlığı, Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü Direktörlüğü, Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi Başhekimi ve Lefkoşa Psikiyatri Merkezi’nde Psikiyatrist olarak görev yapmaktadır.

Kimler Katılabilir: Psikiyatristler, Aile Hekimleri, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Hemşireler, Sosyal Hizmet Uzmanları ve bu bölümlerin lisans – yüksek lisans öğrencileri.

EĞİTİM İÇİN İLETİŞİM:
Eğitim Koordinatörleri:
Psikolog Melek Demir 
TLF: 0412 502 0068 / 0536 226 5947
@personapsikoterapi21  /  www.personapsikoterapi.com
ADRES:
PERSONA PSİKOTERAPİ EĞİTİM VE DANIŞMANLIK MERKEZİ MADDE BAĞIMLILIĞI BİRİMİ DİYARBAKIR MERKEZ ŞUBE
 Fırat mah. 507.sok. Serhat Plaza A blok Kat 2 No:4 Kayapınar / Diyarbakır  (Uraf yolu üzeri Memorial Hastanesi yanı )

EĞİTİM ÜCRETİ:
EĞİTİM TOPLAM FİYATI: 3900 TL DİR.  (KDV HARİÇ)
Ödeme şekli; Eğitime kayıt yapabilmek için, 500TL ön kayıt ücreti yatırılması gerekmektedir.  Eğitim ücreti yatırırken açıklama kısmına ‘’AD SOYAD / MADDE BAĞIMLILIĞI EĞİTİM ÜCRETİ’’  yazıp dekontu  personapsikoterapi21@gmail.com  adresine mail atabilirsiniz. Geri kalan ücreti ise modül başı 680 TL olarak modül başlangıcına kadar yatırılmalıdır.

TÜRKİYE İŞ BANKASI İBAN

MELEK DEMİR

TR510006400000183010298203
AKBANK İBAN MELEK DEMİR TR550004601186888000083701 


madde bağımlılığı tedavisi madde bağımlılığı madde bağımlılığı eğitimi nadaac madde bağımlılık danışmanlığı prof. dr. mehmet çakıcı

Yardımcınız Persona Psikoterapi!

Yıllar ilerledikçe insanların yaşadıkları sıkıntılarda değişiklik göstermektedir. Gerek ailevi, gerek mesleki, gerekse arkadaş ortamından kaynaklanan birçok sıkıntılarla uğraşıyorlar. İnsanlar sıkıntılarının üstesinden gelmek için belli başlı yerlere başvuruyorlar. Büyükşehirlerde profesyonel yardım almak daha kolayken kırsal alanlara doğru gidildikçe profesyonel yardım imkanı azalıyor. Profesyonel yardımlarda en çok tercih edilenler şüphesiz psikolog. Önceki yıllarda birçok insan psikoloğa başvurmaya utanır, çekinir ya da çevresine açıklama yapamayacağını düşündüğü için bir danışmana başvurmadan problemlerini kendisi kulaktan dolma bilgilerle çözmeye çalışırlardır. Ama içinde bulunduğumuz dünya düzeninde ve şartlarında psikoloğu olmayan bir yakınınız var mı? İnsanlar elbette sadece sorunları için psikologları tercih etmiyorlar. Bazı insanlar sadece sohbet etmek için psikolog yolunu tutuyorlar. Evet yanlış duymadınız sadece sohbet etmek için. Bazılarının amacı içini dökmek, bazıları rahatlamak ve bazıları ise mutlu olmak için psikoloğa başvuruyorlar. Düşündüğünüz gibi psikolog insanlara sadece bireysel olarak yardımcı olmuyorlar. Bazı insanlar çocuklarıyla beraber terapilere katılıyorlar. Bunlara çocuk terapisi adı veriliyor. Bu sayede çocuklarında var olan sorunları veya çocukları ile nasıl iletişim kurmaları gerektiğine dair çözüm yolları buluyorlar. Bu terapilerden memnun olanların sayısı oldukça fazladır. Çocukluk döneminde fark edilen konuşma problemleri içinde yardımlar alabilirsiniz. Aileler çocukları ile sadece çocukluk döneminde değil ergenlik döneminde de sorunlar yaşayabiliyorlar. Bazı çocuklar ergenliği akranlarına oranla daha problemli geçirebiliyorlar. Bu esnada da devreye ergen danışmanlığı giriyor. Bireysel terapilerde büyük ilgi çekmektedir. İnsanlar genel de bireysel olarak terapi almayı tercih ediyorlar. Ama ilişkiler de yaşanan problemler için çift terapileri ve aile terapileri daha sağlıklı olabilir. Çünkü ilişkilerde var olan problemler her zaman tek taraflı olmayabilir. Karşılıklı anlayışı, saygıyı ve sevgiyi geliştirmek amacıyla da çift ve aile terapileri tercih edilebilir. İlişkiler yaşanan bir diğer problem ise cinsellik. İnsanların her zaman uyumu bir olmayabiliyor. Bu da çiftlerin cinsel hayatlarında problemlere yol açıyor. Tek başlarına bu problemin üstesinden gelemeyen çiftler cinsel terapiye başvurabilirler. Tüm bu hizmetler için Persona Terapi’nin yolunu tutabilirsiniz. Terapi almak veya psikolojik bir danışmana başvurmak isteyen insanların akıllarında belli başlı sorular oluyor. Bunlardan biri “Yaşadığım şehirde güvenilir bir psikolog bulabilir miyim?”. Burada devreye Persona Psikoterapi devreye giriyor. Diyarbakır ve Batman’da bulunan psikologlarıyla son derece güvenilir bir hizmet sunuyorlar. Artık Diyarbakır psikolog veya Batman psikolog gibi aramalar yapmanıza gerek yok. Persona Terapi Diyarbakır ve Batman’da profesyonel ekibiyle hizmetinizde. Persona Psikoterapi hizmetleri içerisinde eğitim ve seminerlerde mevcut. Eğitimleri şu şekilde; Çocuk Testleri ve Objektif Testler Eğitimi, Klinik Görüşmelerde Kullanılan Ölçekler Eğitimi, Nöropsikolojik Test Eğitimi, Drama Eğitimi. Eğitim veya psikolojik destek almak istediğinizde güvenle Persona Psikoterapi kapısını çalabilirsiniz. Desteğe her zaman ihtiyaç var.